Piaśnica i Pilica

Piaśnica to niewielka rzeka na Kaszubach. Jedną z największych atrakcji spływu jest niewątpliwie fakt wpływania do Bałtyku przy ujściu tej rzeki. Na długości całego odcinka z jeziora Żarnowieckiego, nurt rzeki jest dość wartki; dodatkowo niewielka odległość powoduje, że spływ ten nie należy do wymagających. Różnorodność krajobrazów mijanych po drodze i miejsca, w których można zatrzymać się na kąpiel skutecznie zapobiega monotonii. Wziąwszy pod uwagę to wszystko mogę spokojnie polecić ten odcinek na pierwsze próby spływania z dziećmi.


Zobacz większą mapę

Kajaki na brzegu PilicyPilica na wysokości Białobrzegów zachwyciła mnie swoistym majestatem. Szeroka rzeka z dosyć wartkim nurtem o nieuregulowanych brzegach i licznych wyspach robi wielkie wrażenie na kajakarzach. Również te trasy nie są bardzo wymagające pod względem siłowym, chociaż zdarzają się momenty, kiedy chcąc opłynąć jakąś wyspę musimy się zmobilizować i zdobyć na chwilę zwiększonego wysiłku.

Doskonałym miejscem na bazę wypadową jest stanica WOPR w Białobrzegach. Bardzo dobrze wyposażone pole namiotowe nad rzeką zdala od miasta pozwala na wypoczynek w ciszy i spokoju. Niezaprzeczalnym atutem tego miejsca jest możliwość rozpoczynania lub kończenia spływów w miejscu noclegu.


Zobacz większą mapę