Przyczepka do roweru

Przyczepki do roweru w krajach, w których turystyka rowerowa jest znacznie bardziej rozwinięta niż u nas, są standardem. Co więcej, jest to zalecany sposób przewozu dzieci. Jest to podyktowane bezpieczeństwem i wygodą zarówno dorosłego jak i przewożonych dzieci.

Dziecko znajduje się znacznie niżej niż w przypadku fotelika, dzięki czemu cały zestaw jest stabilniejszy, a co za tym idzie, łatwiej się nim manewruje. Dodatkowo przyczepka połączona jest z rowerem w taki sposób, iż w razie przewrócenia się roweru, przyczepka nadal stoi na swoich kołach, ewentualnie lekko pochylona. W przypadku najgroźniejszych sytuacji jakimi są kolizje z innymi pojazdami, dziecko chronione jest przez swego rodzaju klatkę będącą szkieletem konstrukcji przyczepki.

Konstrukcja przyczepki sprawia, iż jest ona znacznie wygodniejsza dla dziecka. Dziecko ma więcej swobody niż w foteliku. Dziecko może podróżować wraz ze swoimi ulubionymi zabawkami, a gdy przyjdzie mu na to ochota, to może wygodnie się zdrzemnąć. Nie warto nadmiernie oszczędzać na przyczepce – najtańsze modele są dość spartańskie niestety.

Przyczepki posiadają z reguły również miejsce na dodatkowy bagaż. Oprócz tego nadal mamy do dyspozycji bagażnik. W przypadku fotelika, nie możemy już nic zabrać na bagażnik i często niemożliwy już jest montaż sakw.